7 Nisan 2012 Cumartesi

"Vay Anasını Neler Olmuş Serhat Ya?"

Nba'de bu sabaha karşı oynanan maçlarda yine çok güzel hareketler vardı.Benim dikkatimi 3 tanesi çekti bunları paylaşacağım burada.

 Önce Nba'in en formda takımlarından birisi Oklahoma City Thunder'ın süperyıldızı Kevin Durant'le başlayalım.Indiana deplasmanındaydı Thunder.Play-off'lar yaklaşırken ve arkadan gelen Spurs tehlikesi de artarken kazanılması gereken ama zor da bir deplasmandı.Nitekim Thunder maçı kaybetti ama Kevin Durant ligin en uzun oyuncularından biri olan Roy Hibbert'ın üstünden çok sert bir smaç bastı ve adeta potaya soktu Hibbert'i.Gerçekten harika bir smaçtı ve tam bir posterdi.Hibbert boyunun da avantajıyla iyi bir blokçu olarak bilinir ama Durant öyle kararlılıkla gitti ki Hibbert'ın hiç şansı yoktu.

 Diğer 2 hareketse aynı maçtan geldi.Dallas'ın atletik forveti Brandon Wright takımının Portland'ı konuk ettiği maçta hızlı hücumda Terry'nin pasını havada sağ eliyle yakaladı ardından topu değirmenle sol eline alıp aley-oop'u müthiş tamamladı.Çok yüksekten bitirdi Wright gerçekten muazzam bir hareketti kafası çemberle aynı hizadaydı ve çok zor bir hareketi çok rahat yaptı Wright.Ama sahneyi ise Portland'ın yıldızı Lamarcus Aldridge çaldı.Aldridge uzatmaya giden ve yine de son saniyelere 97-97 eşitlikle girilen maçta topu aldı ve Brendon Haywood'un savunmasından geriye doğru çekilerek kurtuldu ardından da Dallas'ı yıkan basketi sürenin bitmesinden çok kısa bir süre önce yolladı takımına da maçı kazandırdı.

 Önce Durant'in müthiş smacı:
 Wright'ın harika değirmeni:
 Aldridge'in buzzer beater'ı :


2 yorum:

  1. "Vay anam Serhat neler dönmüş ya..."

    YanıtlaSil
  2. Sayın blog yöneticisi paylaşımlarınız çok begeniliyor bizde begenmeye devam ediyoruz ofis konteynerı başarılarınızın devamını diler.

    YanıtlaSil